На рекламу сторінок із політичними фейками і маніпуляціями в Україні витратили майже $2 млн.

Представники Facebook викрили мережі фейкових акаунтів у декількох країнах, враховуючи Україну. Про це повідомив глава політики кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер, інформує “Новое время”.

Так, в Україні видалили 72 фейкових акаунти і 35 фейкових сторінок у Facebook, а також 13 фейкових Instagram-акаунтів. Загалом на ці акаунти були підписані майже 770 тис. користувачів.

Керівники фейкових сторінок маскували їх під незалежні акаунти і онлайн-медіа, а натомість публікували там неправдиву інформацію для маніпуляції даними та коментування своїх постів для їх просування на платформі.

Автори акаунтів використовували різні тактики, судячи з періодичної зміни назв фейкових сторінок, повідомляє Глейхер.

Він заявляє: “Адміністратори сторінок і власники акаунтів публікували політичні меми, сатиру та інший контент, зокрема про Крим, НАТО, економічну політику в Україні, внутрішню політику, вибори, критику і підтримку різних кандидатів, враховуючи Володимира Зеленського, Юлію Тимошенко і Петра Порошенка”.

Фейкові сторінки були активні і під час президентських виборів в Україні у 2019-му.

За просування акаунтів у цій мережі відповідали PR-фірми, і всього на їх рекламу витратили майже $1,93 млн. Розслідувачі з Facebook пов’язують активність фейкових акаунтів з українським маркетинговим агентством Postmen.

Натаніель Глейхер пояснив, що методика розслідування фейків на платформах Facebook враховує автоматичний пошук підозрілої активності за допомогою інструментів компанії, а також співпраця з правоохоронними органами, журналістами і розслідувачів.

Повну версію звіту про викриття мережі фейкових акаунтів в Україні можна прочитати за цим посиланням.

Нагадаємо, у вересні минулого року Facebook виявив фабрику тролів в Україні і видалив FB-сторінки сайтів Znaj.ua, Politeka і Hyser, які були одними з найпопулярніших у країні. Повідомлялося, що фейкові акаунти керували цими та іншими сторінками, поширюючи контент на різну тематику і спонукаючи людей переходити на “новинні” сайти.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *